13. Budżet obywatelski Eberswalde: propozycje mile widziane!

Gorąca faza tegorocznego budżetu obywatelskiego została zapowiedziana na przyjęciu mieszkańców Eberswalde.

"Po raz 13. wzywamy wszystkich mieszkańców Eberswalde do zgłaszania pomysłów na nasze miasto do budżetu obywatelskiego. Do tej pory zainwestowano łącznie 1 150 000,00 euro w projekt naszego miasta Eberswalde w oparciu o liczne sugestie" - mówi Maik Berendt, skarbnik miasta Eberswalde.

Propozycje do 13. budżetu obywatelskiego, który zostanie poddany pod głosowanie w "Dniu Decyzji" 7 września 2024 r., można składać jeszcze do 30 czerwca 2024 r.

"W tym roku nastąpi zmiana miejsca głosowania. Dzień Decyzji 2024 odbędzie się w centrum miasta. W tym roku głosowanie nad budżetem obywatelskim Eberswalde odbędzie się w Domu Paula Wunderlicha" - wyjaśnia skarbnik. Nie zmieni to terminu głosowania. Jak zwykle głosy będzie można oddawać na miejscu w godzinach 10-18 . Podobnie jak w poprzednich latach, możliwe będzie wcześniejsze głosowanie online.

Ale najpierw mamy czas do 30 czerwca 2024 r. na zbieranie pomysłów, składanie propozycji i pomoc w kształtowaniu rozwoju naszego miasta.